Logotyp av SkandiaMäklarna Norrköping
Logotyp av SkandiaMäklarna Norrköping

Lindövägen 38A

Oxelbergen, Norrköpings kommun

Visa på karta

1 195 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1.5 rum
    Boarea
    37,5 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    3 013 kr/mån

Byggår
1948
Förening
HSB BRF Brudlyckan i Norrköping
Pris/m²
31 867 kr/m²
Premium
Balkong
Varmt välkommen till denna stilfulla och renoverade 1,5-rumslägenhet på Lindövägen 38A. Varje detalj är noggrant genomtänkt, och hela bostaden har omsorgsfullt renoverats för att skapa en inbjudande atmosfär. Allrummet bjuder in till både avkoppling och gemenskap, med plats för såväl soffa som matbord, perfekt för trevliga middagar och umgänge. En elegant industriglasvägg skapar ett mysigt sovutrymme där en 1,80cm bred säng får plats, som ger en känsla av avskildhet utan att stänga ute ljuset. Det fullt utrustade köket har allt du kan önska dig: diskmaskin, vinkyl, tvättmaskin samt en smidig häll för snabb och enkel matlagning. Perfekt för att laga en härlig middag och bjuda in vänner och familj. Badrummet är stilrent och helkaklat, utrustat med duschvägg i glas, handdukstork, kommod och WC. Som pricken över i:et har lägenheten en mysig balkong i västerläge där du kan njuta av många soliga stunder. HSB Brf Brudlyckan är en välskött och stabil förening där avgiften inkluderar en rad bekvämligheter såsom värme, vatten, sophantering, bostadsrättstillägg, fasta avgiften för el, TV-paketet "Lagom" och bredband 100/100 via Telia. Här bor man precis i närheten av den vackra Oxelbergsparken med lummiga områden och härliga promenadstråk. I närområdet finns även flera matbutiker, pizzerior och gym. På bekvämt gång- och cykelavstånd nås även citykärnans pulserande utbud och utmärkta kommunikationer. Välkommen hem!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende