Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen

Inägogatan 21A, VÅNING 7

Övre Eriksberg, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 195 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1.5 rum
    Boarea
    42,8 m²
    Våning
    7 av 10, hiss finns
    Avgift
    2 760 kr/mån
    Driftkostnad
    3 900 kr/år

Byggår
2016
Förening
BRF Putsegården
Energiklass
C
Pris/m²
51 285 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
I ett högt och fritt läge med fantastisk utsikt ligger det här stilrena hemmet. Här finns en modern lägenhet med solig balkong i en unik och cool arkitektritad byggnad. En unik byggnad som är känd för sin speciella form där vinklar och färger från den forna generationen Putsegården har inspirerat arkitekten. Öppen planlösning mellan kök och vardagsrum ger fina sociala ytor som dessutom förlängs av den härliga balkongen som ligger i solsäkert läge. Stora fönsterpartier som bidrar till härligt ljusinsläpp. Vidare erbjuds ett stilrent och helkaklat badrum med kombinerad tvättmaskin och torktumlare samt ett rymligt sovalkov. I närheten finns en mängd utbud med restauranger, caféer, förskola och matbutik. Några minuters promenad når du Eriksbergskajen med dess promenadstråk. För ett större utbud tar du dig smidigt med buss, spårvagn eller båt in till city. Här bor du nytt, bekvämt och bekymmersfritt.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Putsegården

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling