Logotyp av Rama Fastighetsförmedling AB
Logotyp av Rama Fastighetsförmedling AB

Österlånggatan 3B

Östermalm, Kristianstads kommun

Visa på karta

750 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1.5 rum
    Boarea
    37,1 m²
    Våning
    4 av 4, hiss finns
    Avgift
    3 382 kr/mån

Byggår
1934
Förening
BRF Korea i Kristianstad
Energiklass
E
Pris/m²
20 216 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna trivsamma och charmiga 1,5a med avskilt sovrum på attraktiv adress i centrala Östermalm! Lägenheten är belägen högst upp i byggnaden med hiss. Ett perfekt boende, för dig som vill bo med både stadspuls och lugn runt hörnet. Bostaden bjuder på ett ljust vardagsrum med plats för både soffgrupp och matplats. Via vardagsrummet når du en hemtrevlig balkong – en oas för stilla morgnar och ljumma sommarkvällar. Köket i lägenheten är renoverat och smakfullt. Intill köket finns ett mindre sovrum som rymmer en dubbelsäng. Här finner vi även ett badrum i fint skick med dusch samt en generös klädkammare som erbjuder utmärkta förvaringsmöjligheter. Här bor du i ett av Östermalms mest eftertraktade områden – nära grönskande parker, mysiga caféer, trendiga restauranger och goda kommunikationer. En lägenhet med det lilla extra i ett område där du har allt inom räckhåll. Välkommen att boka visning via mäklarens sida!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Korea i Kristianstad

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling