1/23

765 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
1.5 rum
Boarea
46,5 m²
Våning
4 av 4, hiss finns ej
Avgift
2 780 kr/mån
Förening
HSB BRF Malmen i Värnamo
Energiklass
F
Pris/m²
16 452 kr/m²
Antal besök
127
Premium
Nu har du chansen att förvärva en riktig pärla – högst upp i huset på fjärde våningen! Här bor du ostört, med ett fantastiskt ljusinsläpp och en härlig känsla av rymd. På smart planerade 46,5 kvm erbjuds ett boende som kombinerar stil, komfort och funktion på bästa sätt.
Den genomtänkta planlösningen skapar en luftig och trivsam atmosfär där varje kvadratmeter används optimalt. Den avskilda sovalkoven ger en ombonad och privat sovplats utan att kompromissa med sällskapsytorna. Här finns gott om plats för både vardagsliv och umgänge.
Det fräscha badrummet är utrustat med toppmatad tvättmaskin – en bekvämlighet som förenklar vardagen och ger ett extra plus i kanten.
Du blir en del av en stabil och välskött bostadsrättsförening med god ekonomi och bra service, vilket ger ett tryggt och bekymmersfritt boende.
Läget är svårslaget – med närhet till service, kommunikationer och stadens utbud har du allt du behöver inom räckhåll. Utsikten över föreningens område och det höga läget ger dessutom en extra känsla av frihet.
Det här är ett hem som måste upplevas på plats – varmt välkommen att boka din visning redan idag!