Logotyp av LF Fastighetsförmedling Malmö
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Malmö

Lönngatan 56E

Lönngården, Malmö kommun

Visa på karta

965 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1.5 rum
    Boarea
    43 m²
    Våning
    4 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    2 344 kr/mån
    Driftkostnad
    3 600 kr/år

Förening
BRF Dannemora
Energiklass
F
Pris/m²
22 442 kr/m²
Premium
Välkommen till en charmig och välplanerad 1,5-rummare med det lilla extra! Här bor du genomgående ljust och luftigt med fina brädgolv, fräscha ytskikt i behagliga kulörer och generös takhöjd som skapar en härlig rymd. Bostaden erbjuder lättmöblerade ytor där varje kvadratmeter är väl utnyttjad – perfekt för såväl singelhushållet som den som söker ett smart förstaboende. Det moderna köket är stilrent renoverat med diskmaskin och erbjuder goda arbetsytor samt förvaring. Badrummet är fräscht och utrustat med badkar. Den genomgående planlösningen ger ett härligt ljusinsläpp från två håll, vilket förstärker känslan av rymd och trivsel. Belägen i lugna Lönngården har du nära till grönområden, kommunikationer, butiker och stadens puls – en bostad som verkligen kombinerar komfort med ett bekvämt läge.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Dannemora

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling