Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Lillgårdsvägen 6

Lillån, Örebro kommun

Visa på karta

795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1.5 rum
    Boarea
    43 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    3 005 kr/mån
    Driftkostnad
    5 280 kr/år

Byggår
1962
Förening
BRF Lillåbo nr 1
Energiklass
D
Pris/m²
18 488 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen en halv trappa upp till denna fint planerade 1,5:a! Här finner du väldisponerade ytor och en optimal planlösning. Av den tidigare matplatsen har man gjort en sovalkov med skjutdörrar. I vardagsrummet ryms både soffa och matgrupp. Balkongen ligger i härligt västerläge med utgång från vardagsrummet. Föreningen har god ekonomi med en låg belåning (2937 kr/kvm), de äger dessutom marken. Inom föreningen finns ett antal garage, samt p-platser med separata kösystem. På gatan, precis utanför porten, finns gratis parkering. Om du inte åker bil finns busshållplatsen på gatan som enkelt tar dig till Örebro city. Lillån är ett trivsamt och familjevänligt område som passar alla åldrar. Här bor du med närhet till skola, förskola, vårdcentral och fin cykelväg till city. I den närliggande byggnaden finns en mindre livsmedelsbutik. Trots närhet till city finns även gott om natur i området. Ett stenkast bort ligger Lillåspåret med ett fint elljusspår. 1,6 km bort ligger padelhall, gym och Dollarstore. Hjärtligt välkommen att kontakta mäklare Ronja Grenehed 070-816 03 37, alt. [email protected] vid intresse!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Lillåbo nr 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling