Logotyp av HusmanHagberg Järfälla
Logotyp av HusmanHagberg Järfälla

Margaretavägen 5

Jakobsberg, Järfälla kommun

Visa på karta

1 590 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1.5 rum
    Boarea
    42,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 382 kr/mån
    Driftkostnad
    3 500 kr/år

Byggår
1953
Förening
BRF Margareta
Pris/m²
37 412 kr/m²
Premium
Balkong
Högst upp i huset, i ett lugnt och omtyckt område, väntar denna smakfullt renoverade lägenhet om 42,5 kvm som verkligen erbjuder det lilla extra. Här bor du bekvämt med modern standard, genomtänkt planlösning och alla bekvämligheter du kan önska. Det fullutrustade köket smälter snyggt samman med vardagsrummet i en öppen planlösning som bjuder in till både matlagning och socialt umgänge. Den naturliga platsen för matbord gör det enkelt att duka upp för både vardagsmiddagar och helgmys. Intill hittar du en smart och avskild sovalkov som ger hotellkänsla och skapar ett tydligt rum i rummet. Det helkaklade WC-/duschrummet är fräscht och tidlöst – redo att användas från dag ett. Som kronan på verket finner du en inglasad balkong i soligt västerläge där du kan njuta av dagens sista solstrålar året runt – perfekt för kvällste eller ett glas vin efter jobbet. Här bor du med promenadavstånd till Jakobsbergs centrum och pendeltåg som snabbt tar dig in till Stockholm City. Ett bekvämt, stilrent och trivsamt boende för dig som vill ha både närhet till stadspuls och rofylld vardag. Kort sagt – en bostad att trivas i från första stund. Välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Margareta

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling