Logotyp av Bjurfors Västra Göteborg
Logotyp av Bjurfors Västra Göteborg

Värslevägen 57

Askim - Vita Fläcken, Göteborgs kommun

Visa på karta

1 650 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1.5 rum
    Boarea
    42,3 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 386 kr/mån
    Driftkostnad
    3 840 kr/år

Byggår
1966
Förening
HSB BRF Askim Stom i Göteborg
Energiklass
D
Pris/m²
39 007 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkommen till denna välplanerade bostad med en underbar uteplats i trivsamma och välskötta HSB Askim Stom. Här möts du av en rymlig och inbjudande hall med en generös klädkammare i anslutning som erbjuder goda förvaringsmöjligheter. Det ljusa och funktionella köket är lätt att arbeta i och har gott om förvaring. Vardagsrummet är socialt och luftigt, med flexibla lösningar i form av vägg och skjutdörrar som enkelt kan avskärma sovalkoven eller öppnas upp för att skapa en större, sammanhängande yta. Den avskilda sovalkoven rymmer utan problem en större säng och har direkt utgång till den härliga uteplatsen, ett av bostadens absoluta guldkorn. Badrummet är helkaklat, ljust och fräscht med dusch. Notera att bostaden är registrerad som 1 rok enligt lägenhetsförteckningen. Stabil och trivsam förening i uppskattade Brf Askim Stom, förvaltad i HSB:s regi. På Värslevägen 57, alldeles i närheten av Askims torg, bor man i fridfulla och populära Brf Askim Stom med några minuters bilväg till flertalet handelsområden såsom Sisjöns affärscentrum, köpcenter 421, Frölunda torg och inte minst Nya Hovås. Inom 200 meter har ni tillgång till förskola, tandvård, bibliotek samt vårdcentral. På bara några minuter når man härliga naturområden och endast 10 minuters gångväg bort ligger Askimsbadet. För dig som lockas av Göteborgs centrala delar tar en direktbuss dig dit på endast 15 minuter.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025