Logotyp av Mäklarhuset Härnösand
Logotyp av Mäklarhuset Härnösand

Ängsvägen 24 A

Änget, Härnösands kommun

Visa på karta

135 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1.5 rum
    Boarea
    39,5 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    4 792 kr/mån
    Driftkostnad
    3 300 kr/år

Byggår
1943
Förening
Riksbyggen BRF Solrosen i Härnösand
Energiklass
E
Pris/m²
3 418 kr/m²
Premium
Välkommen till denna hemtrevliga bostadsrätt på Ängsvägen 24 B. Lägenheten är belägen på första våningen i ett lugnt och omtyckt område. Här bor du bekvämt med direkt närhet till både natur och service. Lägenheten erbjuder ett ljust kök med plats för mindre matbord. Det rymliga vardagsrummet har gott om plats för en rejäl soffgrupp och har utgång till en trivsam balkong som erbjuder kvällssol. Bostaden är utrustad med både TV via Tele2 och fiberanslutning från Servanet, vilket ger goda förutsättningar för såväl arbete som underhållning i hemmet. Parkeringsplats med motorvärmare (elförbrukning tillkommer) ingår. I närområdet hittar du flera matbutiker inom promenadavstånd, fina promenadstråk och smidiga bussförbindelser, allt för att vardagen ska flyta enkelt och bekvämt. Välkommen att boka in dig på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Mäklarkontor

Guldhemmet 2021

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Solrosen i Härnösand

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling