Logotyp av Mäklarcentrum
Logotyp av Mäklarcentrum

Vikbolandsvägen 6

Tärnsjö/Östa, Heby kommun

Visa på karta

1 250 000 kr

1 325 000 kr-6 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Fritidshus
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    44 m²
    Tomtarea
    2 030 m²
    Driftkostnad
    2 575 kr/år

Byggår
1973
Plus
Välkommen till Vikbolandsvägen 6 i Östa. Där detta gedigna och charmiga fritidshus i timmer erbjuder en fridfull tillflyktsort med närhet till både fiskrika Dalälven och en kilometerlång sandstrand. Här får du möjlighet att lämna stadens brus bakom dig och njuta av naturen. Huset har en boarea på cirka 44 m² med två rum och kök, vilket ger ett funktionellt och bekvämt utrymme för avkoppling. Utöver huvudbyggnaden finns en separat byggnad med påbörjad rustning av en vedeldad bastu där aggregatet redan är på plats. Här finner du också ett trivsamt gästrum perfekt för övernattande besökare samt ett praktiskt utedass. Det mysiga och inbjudande läget erbjuder gångavstånd till vattnet, vilket gör det enkelt att ta sig ett uppfriskande morgondopp. Nuvarande och tidigare ägare har njutit av denna plats i stort sett varje helg året runt, vilket vittnar om dess attraktiva och rofyllda atmosfär. Vikbolandsvägen 6 i Östa är den perfekta platsen för dig som söker lugn och rekreation i en naturskön miljö. Varmt välkommen på visning.
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Mäklarcentrum

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling